Ruszyła kolejna edycja Skate In Park! W Chorzowskim WPKiW przy ulicy Targowej 5 (hala nr 3) od 11 listopada można korzystać ze skateparku i innych atrakcji. Na powierzchni 4400m2 oprócz srogiej wielkości skateparku są też trampoliny, bilard, skateshop i miejsce dla fanów rolek!

dsc01199

 

Jednak my się skupimy na samym skateparku. Jest tutaj spory funbox dla miłośników wysokich lotów z bardzo fajnym najazdem – niektórzy naprawdę dobrze go wykorzystują! Nieco bliżej wejścia jest bardzo fajnie rozbudowana sekcja streetowa z dużą ilością grindboxów, rurek i benków z równie dobrymi najazdami. Szczególnie polecam zabawy na sekcji zbudowanej z palet. Po jednej stronie jest wykończona kątownikiem a po drugiej mega śliską rurą pcv! W połączeniu z plastikowymi pegami daje to mega szybkie grindy, praktycznie bez utraty prędkości. Jest też rura w dół i rozbudowana żółta rurka dla fanów mega kombinacji. Często jest też podstawione małe wybicie dzięki czemu liczba możliwych wariactw tylko rośnie! Nieco dalej jest sekcja z mniejszymi grindboxami i rurkami dla młodszych adeptów jazdy (i dla mnie haha). Na końcu znajduje się bardzo fajna 2-poziomowa mini. Na mniejszej części jest podstawiony grindbox a na wyższej wall, więc naprawdę można tam poszaleć! Wypada też dodać, że mini na całej powierzchni jest pokryta nową sklejką. Na całym skateparku jest dosyć ślisko, ale 20 minut i już jest człowiek przyzwyczajony. Przeszkody też na szczęście (no chyba, że chcecie zrobić abubakę na plastikowej rurce na mini ) są dość śliskie, więc nie trzeba martwić się o świeczkę/wosk/smalec.

 

skate-in-park-7-of-43 skate-in-park-8-of-43 skate-in-park-30-of-43

 

Jeśli chodzi o sprawy organizacyjne. Dojazd samochodem jest bardzo fajny, miejsca do parkowania wystarczająco, a w hali jest nawet w miarę ciepło. T-shirt i bluza to maksimum co będziecie potrzebować. Ceny wejścia? Niezłe. 15 PLN na cały dzień, karnet 10 wejść w ciągu 30 dni 100 PLN, karnet VIP na cały sezon 500 PLN. Zawsze gra muzyczka, jest gdzie zostawić rzeczy, kupić batonika, coś do picia. Jeśli chcecie wyjść do samochodu czy na pobliską stację benzynową na hot doga to nie ma najmniejszego problemu.

 

skate-in-park-19-of-43

 

Warto też dodać, że chłopcy ze znanego i lubianego GOPBMX pomagali w budowie tego cudeńka, więc to zapewne dzięki nim jest tam do dyspozycji tyle grindboxów i rurek!

Na samym końcu słowa wdzięczności dla wszystkich osób które przyczyniły się do powstania tego zacnego obiektu, dzięki którym od 2013 nie miałem regresu przez zimę!
Wielka piona!

 

skate-in-park-15-of-43

 

Po więcej informacji zapraszamy na fanpage – www.facebook.com/skateinpark

Zdjęcia: SkateInPark.eu

 

skate-in-park-16-of-43

 

 
[fbcomments]