Tak ja zapowiadałem początek testu kierownicy Kink Grizzly, tak samo zrobię z ramą Federal DLX którą otrzymałem od sklepu ManyfestBMX.pl.
Rama dotarła do mnie przed wyjazdem na Battle Of Hastings i wcale nie było to przypadkiem – tam miałem okazję spotkać się z Dan’em, a DLX to oczywiście jego sygnowany promodel.
Tym razem zamiast własnych zdjęć, zapraszam na krótki filmik z otwarcia przesyłki z ramą, a w nim również zapowiedź konkursu, który już teraz znajdziecie naszych profilach na Facebooku i Instagramie – gorąco zapraszam do brania udziału, bo jest o co walczyć!

Rama Federal Bikes DLX oferowana jest w trzech rozmiarach Top Tube (czyli górnej rury): 20.5”, 20.75″ oraz 21″. Ja z racji 188cm wzrostu postanowiłem wybrać rozmiar 21″ i tym samym przesiąść się z wcześniej używanego 20.75″.
Kolejna poważna zmiana dla mnie, to długość CS (czyli tylnego trójkąta). DLX oferuje zakres o długości od 13.75″ do 14.25″ w zależności od ustawienia tylnego koła w hakach. Wcześniej używana przeze mnie rama oferowała 13.25″ przy ustawieniu „slammed” czyli z kołem maksymalnie dosuniętym do wnętrza haków. W moim przypadku jeździłem raczej z ustawieniem w okolicach 13.4″.

Odczuwalna różnica po takiej zmianie? Oczywiście. Jeszcze łatwiejsze wchodzenie na manuale, dużo przyjemniejsze skręcanie na nich, a w raz z kierownicą 9″ sporo lepszy bunny hop.

Rama jest też wyższa od mojej dotychczasowej: rura podsiodłowa ma 9″ długości, w WTP Warriors 2011 miałą 8.125″. Na pewno daje to wygodniejszą pozycję podczas zwykłej jazdy przed siebie gdy siedzi się na siodełku.

Oficjalne promo video ramy:

 

 

Z innych istotnych cech, o których warto wspomnieć na samym początku to odlewane haki o grubości 6.5mm (oczywiście pod oś 14m) oraz waga (w przypadku 21″) ok. 2.4kg (Warriors ok. 2.31kg).
Na koniec kosmetyka – rama jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnym macie i złotym połysku (to właśnie złoty wybrałem).

Na moje dokładniejsze wrażenia z jazdy i odczucia na temat wytrzymałości czy solidności wykonania DLX’a musicie poczekać, ale już teraz wiem że nie będę żałował przesiadki na sporo większą ramę.

Gdybyście już teraz chcieli się wybrać na zakupy, ramę dostaniecie oczywiście w Manyfest BMX, który jest polskim dystrybutorem marki Federal Bikes. SPRAWDŹCIE TUTAJ.

federal-dlx-ht-blk-753x500 federal-dlx-ht-gold-753x500 federal-dlx-side-blk-753x500 federal-dlx-side-gold-753x500 federal-dlx-bb-blk-753x500federal-dlx-st-gold-753x500

[fbcomments]