Mateusz Knop, znany jest Wam jako fotograf i filmowiec, który niejednokrotnie działał również z BMX-owcami. Jednak „Uszaty” w swojej twórczości nie ogranicza się tylko do rowerów, a sam jest też bardzo ciekawą postacią o wielu pasjach. Gorąco Was zapraszam na wywiad jakiego udzielił mi Mateusz oraz do galerii zdjęć, jakie wybrał specjalnie dla czytelników HashBMX! Tekst i obraz? Dla mnie brzmi to wybornie, mam nadzieję, że wielu z Was również podzieli moje upodobania do czytania 😉 

Nie ukrywa, że od dawna chciałem pogadać z Mateuszem, którego na pewno kojarzycie jako UszatyPHOTO, w końcu kilka razy jego twórczość pojawiała się na naszej stronie 😉 Teraz wreszcie nadarzyła się doskonała okazja, gdyż Mateusz niedawno wydał film, który podsumowuje jego blisko 4-letnią przygodę z filmowaniem.
Oto i film, a poniżej nasza rozmowa i galeria 🙂

 

M67A4725_1

 

Tobin: Cześć Mateusz! Napisz proszę coś więcej o sobie niż tylko ile masz lat i skąd pochodzisz.
Mateusz: Cześć Tobin! Bardzo się cieszę, że wreszcie udało nam się zgrać. Mam 20 lat, pochodzę z Bytowa, małej miejscowości na pomorzu. Od jakiegoś czasu mieszkam w Gdańsku, gdzie pracuję, głównie jako fotograf. Fotografią zajmuję się już od ponad pięciu lat, specjalizuję się w fotografii sportowej, generalnie ruchu, ale nie lubię ograniczać się do jednego kierunku. Na co dzień robię zdjęcia po prostu ludzi wokół mnie.

T: Nasi czytelnicy kojarzą Cię najprędzej z realizacji z Jaromirem Stromskim i Oskarem Gołatą. Wiem, że masz dobre relacje z chłopakami, ale czy zdarzało Ci się robić foty lub nagrywać również z innymi BMX-owacami?
M: Z Jaro i Biberem znamy się od lat, jesteśmy prawie jak bracia haha, ale wracając do Twojego pytania to tak, oczywiście! Regularnie działamy z ekipą Ostrzyce Dirt, aczkolwiek miałem też przyjemność pracować z takimi riderami jak Dawid Godziek, Dawid Czekaj czy parę zagranicznych nazwisk. Głównie za sprawą Baltic Games, ale nie tylko.

 

M67A5995_1_1

 

T: Na samym wstępie napisałem o filmie który właśnie wydałeś. Rowery są tylko jedną z wielu zajawek, jakie w nim zobaczymy. Opowiedz coś więcej o tym projekcie i o tym czym jeszcze zajmujesz się poza fotografią i filmowaniem.
M: #thecreatorclass , bo tak zatytułowałem tego “Showreela”, jest projektem, który zajął mi więcej czasu niż mogłoby się wydawać. Krótko ponad dwuminutowy film montowałem przez kilka miesięcy, powstało wiele wersji “ostatecznych”, a sam materiał jest zbiorem ujęć z ponad czterech lat! Sam film jest swego rodzaju pocztówką i ukłonem w stronę tych wszystkich utalentowanych ludzi, z którymi przez te lata miałem przyjemność pracować. Wszystko pod przykrywką Showreela. W filmie pojawia się parę rowerowych ujęć, ale nie tylko. Na co dzień pracuję również z akrobatami, tancerzami i generalnie – pozytywnymi ludźmi z zajawką. Poza fotografią zajmuję się głównie akrobatyką i od całkiem niedawna tańcem. Uwielbiam podróżować, odkrywać nowe miejsca i poznawać ludzi, którzy mogą zarazić mnie swoją zajawką.

T: Zawsze powtarzam, że BMX jest w stanie zaprowadzić Cię w różne zakątki świata, w Twoim przypadku podobnie jest z tańcem i fotografią. Gdzie udało Ci się do tej pory dotrzeć w swoich podróżach i jakie miejsce uważasz za najciekawsze?
M: To prawda, częścią mojej pracy są podróże, z czego bardzo się cieszę. Zwiedziłem masę różnych zakątków świata, udało mi się “zdobyć” dotychczas trzy kontynenty, ale jak narazie w mojej topce zdecydowanie jest Budapeszt, Barcelona i Karaiby. Podczas tripów lubię, jak dużo rzeczy dzieje się spontanicznie, zamiast zwiedzać zabytki i muzea często po prostu wychodzimy do miasta w poszukiwaniu ciekawych uliczek. Polecam każdemu spróbować “zgubić się” w nowym mieście, bo wtedy można odnaleźć najciekawsze miejsca. Wszędzie oczywiście towarzyszył mi aparat!

 

MK4L6130_1

 

T:Masz już dalsze plany na końcówkę tego roku lub pomysły na przyszły sezon?
M: Tak, jeszcze w tym roku jadę odwiedzić Macedonię i przyjaciół na Cyprze. Chciałbym dopiąć też kilka projektów filmowo-zdjęciowych, w tym parę rowerowych, którymi mam nadzieję już niedługo będę mógł się podzielić. Plany na przyszły sezon powoli zaczynają się klarować, chciałbym odwiedzić parę krajów m.in. w Azji, wypuścić naprawdę mocny edit z riderem zza granicy i rozbudować projekt #thecreatorclass w coś dużo większego. Plany są ambitne, ale przecież jak się utarło w naszym rodzimym środowisku rowerowym – Go Big or Go Home!

T:Wróćmy jeszcze do typowo BMX-owych tematów. Niedawno pojawiło się pierwsze video #TeamJaro, którego jesteś autorem. Sama inicjatywa pojawiła się w głowie Jaromira Stromskiego i przy okazji publikacji filmu dowiedzieliśmy się już co nieco, ale może zdradzisz nieco tajemnicy na temat dalszych realizacji?
M: Moja rola w tym projekcie na dzień dzisiejszy ogranicza się do tworzenia materiału z chłopakami. Mogę zdradzić, że edit Oskara jest już blisko końca, a z Jaro planujemy wydać coś naprawdę grubego! Polecam śledzić sam projekt, bo ekipa pakuje tam niesamowicie dużo serducha!

 

M67A7536t_1

 

T:Dzięki wielkie za krótką rozmowę, oczywiście życzę Ci tylko samych sukcesów i mam nadzieję, że wkrótce wspólnie jeszcze zaskoczymy czytelników HashBMX 🙂 Do usłyszenia!
M: Dzięki Tobin, też mam taką nadzieję! Trzymaj się!

Pamiętajcie aby zajrzeć na stronę Mateusza – uszaty.com i śledzić go w social media na Instagramie oraz Facebooku!

 

M67A0290t_1 M67A0337_1 M67A1039_1 M67A2745_1 M67A2751_1 M67A2877_1 M67A5791_1_1 M67A7154_1 M67A7410_2 M67A9820_1 M67A9982_1 MK4L7228_1 MK4L7287_1 MK4L8672_3 MK4L8737_1 MK4L8803_2

▪️▪️▪️

Jeśli podoba Ci się ten wpis, kliknij „Like” 👍 – będzie nam miło! A może chcesz podzielić się nim ze swoimi znajomymi? Wystarczy, że klikniesz „Udostępnij” 👇  Wbrew pozorom to dla nas dużo znaczy 🙂  Dziękujemy i do zobaczenia!

 
[fbcomments]