Jak pewnie już widzieliście, Maks Płuciennik jako jedyny Polak otrzymał w tym roku zaproszenie na znane i lubiane zawody, Simple Session. Już na początku Maks będzie rywalizował z najlepszymi zawodnikami z całego świata w części streetowej, co tym bardziej nas cieszy, bo do tej pory Polskę reprezentowali raczej typowi „parkowcy”.
Z tej okazji pogadałem chwilę z Maksem i poniżej poczytacie o jego samopoczuciu przed startem w tak dużych zawodach oraz planach na sezon 2019. Miłej lektury 🙂 

C2098FE1-D380-44C8-BCEE-C588B38A5F4C

Railride barpsin Fot.: Darek Nowak

 

Tobin: Siemanko Maks! Wszyscy chyba już widzieli dobre wieści, że w tym roku wracasz do Tallina na Simple Session, ale już nie jako widz, a zawodnik! Jak się czujesz przed startem w tak dużej imprezie?
Maks: Hej! Będzie to moja pierwsza aż tak wielka impreza, na której będę występował oraz pierwsze zawody w roku 2019. Rok temu pojechałem na Simple Session jako widz, widziałem jak to wszystko wygląda od środka i jaka atmosfera tam panuje oraz jak prezentuje się hala Saku Suurhall. Strasznie się cieszę, że dostałem zaproszenie na tak ważne zawody, gdzie będzie światowa czołówka zawodników i będę mógł z nimi rywalizować! Na pewno będzie to dla mnie coś nowego i zarazem wielkie wyzwanie, ale mimo to nie stresuję się przed moim startem. Staram się podejść do tego tak, jak do wszystkich zawodów w których brałem udział…czyli po prostu czerpać radość z jazdy i z tego co robię.

 

IMG_1446

360 over rail Fot.: Michał Gałczyński

T: Czy wiesz już z kim pojedziesz w grupie, a może masz preferencje kogo chciałbyś w niej zobaczyć?
M: Jeszcze nie wiem z kim będę w grupie, ponieważ Simple Session jeszcze nie udostępniło dokładnej rozpiski grup, ale na pewno poznamy ją kilka dni przed moim wyjazdem. Co do preferencji kogo bym chciał zobaczyć w mojej grupie, to jest to dla mnie bez znaczenia, skupiam się tylko na swoim przejeździe. Zależy mi aby był czysty i bez żadnych podpórek. Wiadomo, jak się jest w grupie ze znanym zawodnikiem, to ciśnienie na coraz lepsze sztuczki i combosy na pewno wzrasta, ale postaram się na to nie patrzeć i zrobić swoje!
 
T: Presja dużej widowni, transmisji na żywo czy też znanych riderów to jedno, ale trzeba też przyznać, że na Simple Session skatepark i stojące na nim przeszkody są dużo większe od tego czym dysponujemy w Polsce. Czy uważasz, że dwa dni zwyczajowych treningów przed zawodami wystarczą, aby dobrze „wjeździć” się w ten park?
A odchodząc nieco od tematu samego Simple Session, to trzeba przyznać, że dobrze zaczynasz 2019 rok. Jakie masz plany na dalszą jego część, a przede wszystkim na sezon letni? Zawody w kraju czy może kolejne starty w zagranicznych imprezach?
M: Uważam, że duża widownia, transmisja na żywo i znani riderzy tylko podbudują mnie psychicznie i dadzą kopa do tego, żebym pokazał się z jak najlepszej strony szerszemu gronu odbiorców. Natomiast jeżeli chodzi o skatepark jaki Simple Session przygotowuje na nadchodzącą edycję, to na pewno robi on wielkie wrażenie. Pełno na nim rurek, murków i innych streetowych przeszkód. Ale nie da się ukryć, że przeszkody będą większe i trudniejsze niż na zawodach w Polsce. Myślę, że 2 dni treningów i skupienie się na wybranych przeszkodach i sztuczkach, które będę chciał pokazać w trakcie przejazdów eliminacyjnych to wystarczający czas, żeby się przyzwyczaić do kątów i wielkości skateparku.
Na następny sezon planuje więcej tripów m.in. do Barcelony, tak jak w ubiegłbym roku chcę brać udział na zawodach w Polsce, ale również pojechać na Butcher Jam 2019, który odbędzie się w Niemczech. Nie ukrywam, że mam nadzieje znowu dostać zaproszenie na Simple Summer Session i obowiązkowo pojawię się znowu na Baltic Games!

 

1DF7ECB4-FD53-4A36-A2C6-3648403817B4

360 transfer Fot.: Ewa Kosiór

T: Oczywiście nie może zabraknąć pytania o nowe produkcje video. Planujesz już nagrywanie nowego editu? J
M: Oczywiście są plany żeby nagrać streetowe video, ale nie tylko w Polsce a również na spotach w innych krajach. Planuję uzupełnić nagrywki o klipy z Berlina i Barcelony.

T: Maks, dzięki za rozmowę i nie pozostaje mi nic innego jak trzymać mocno kciuki i życzyć powodzenia podczas Simple Session!
M: Dzięki wielkie! I do zobaczenia na live streamie!

 

AC3E7D30-8637-4D3F-9E0F-3F39141C6888

Fot.: Simple Session

▪️▪️▪️

Jeśli podoba Ci się ten wpis, kliknij „Like” 👍 – będzie nam miło! A może chcesz podzielić się nim ze swoimi znajomymi? Wystarczy, że klikniesz „Udostępnij” 👇  Wbrew pozorom to dla nas dużo znaczy 🙂  Dziękujemy i do zobaczenia!

 
[fbcomments]