Prezentujemy Wam nasz wywiad z Dawidem Godźkiem, u którego ostatnio dużo się dzieje. Zagraniczne tripy, treningi na lokalnych spotach a poza tym pewne zmiany. Właśnie o te zmiany, oczekiwania wobec sponsoringu oraz plany na nadchodzącego sezon zapytałem Szamanka – sprawdźcie co odpowiedział!

[english version]

CH

DSC_8365

 

Tobin: Siemano Dawid! Chyba złapałem Cię podczas tripu, ale mam nadzieję, że znajdziesz chwilę żeby odpowiedzieć na kilka nurtujących mnie pytań.
Dawid Godziek: Siema, pewnie! Pytaj :)

Tobin: Jeszcze niedawno RedBull prezentował Twój bikecheck oparty części firmy DartBMX, ale co bardziej spostrzegawczy mogli zauważyć, że kilka dni później Twój rower był już „no name”. Rozumiem, że zakończyłeś współpracę z DartBMX? Czy w takim razie planujesz jakąś zmianę w najbliższym czasie? Rozmawiasz może z potencjalnym nowym sponsorem na części?
Dawid: To prawda, moje drogi z DartBMX sie rozchodzą. Działałem i rozwijałem się z tą firmą od początku mojej kariery, ale nic nie może trwać wiecznie. Wszystko dlatego, że zawężają oni swoje działania i budżet, więc trzeba szukać nowej rodziny. Rozmawiam już z potencjalnym nowym sponsorem i jestem dobrej myśli, a jeśli się nie uda to na pewno AveBMX pomoże mi utrzymać rower w dobrym stanie.

Tobin: W Polsce przyjęło się, że temat sponsoringów jest takim samym tabu, jak pytanie kolegów z pracy o wynagrodzenie. Ale może Ty zechcesz powiedzieć szczerze, czego oczekujesz po dobrym, albo wręcz idealnym sponsorze. Wciąż przyjmujemy, że mowa o firmie produkującej części.
Dawid: Sponsoring (nie mylić ze wsparciem/supportem) to nieograniczony dostęp do produktu + budżet $.

 

Dawid Godziek - Action

 


Tobin
: No to może jeszcze cofnijmy się nieco wstecz – najlepsze wspomnienie z okresu współpracy z DartBMX?
Dawid: Trzeba przyznać, że najlepszy okres był jak jeszcze DartBMX był Dartmoorem. Masa wyjazdów, sesji foto, teamowe tripy i nagrywki razem z chłopakami na MTB. Bardzo dobrze wspominam te czasy i ogólnie całą współpracę, dlatego teraz były lekkie smutki.

Tobin: Klasycznie muszę zapytać o plany na nadchodzący sezon, bo przecież wielu z nas jest ciekawych gdzie zawitasz w tym roku.
Dawid: W najbliższym czasie odwiedzę znajomego Alejandro Caro w Kolumbii, później Baltic Games i Simple Session. Odwiedzę też gościnnie imprezy dla dużych rowerów – Dirt Jumping Cup (na Śląsku i w Warszawie). Co roku staram się o występ na X-Games i byłem nawet w tajnym głosowaniu na zaproszonych zawodników, ale chyba się nie udało bo zaproszenia dalej nie ma. Co dalej, to już zobaczymy na bieżąco.

Tobin: Dzięki wielkie za poświęconą chwilę.
Dawid: Dzięki i do usłyszenia!

 

Dawid Godziek - Action

Dawid Godziek - Action

 

For english version visit: www.hashbmx.pl/hashbmx-interview-dawid-godziek

 


Foto:

Cover & 1 – Konrad Dembek / facebook.com/DambakPhoto
2,3,4 & 5 – Bartek Woliński / WolisPhoto.com