Szaber Bowl do rozbiórki — władze Warszawy kolejny raz okazują zero zainteresowania potrzebami młodzieży.

Dotarła do nas przerażająca wręcz informacja, że władze Warszawy dążą do zburzenia Szaber Bowla – miejscówki wykonanej, w opuszczonej przestrzeni pod Mostem Poniatowskiego, własnym sumptem przez stołecznych skaterów przy pomocy wielu życzliwych ludzi, w tym BMX-owców. Mimo, że BMX-y na obiekcie mogły czasem powodować małe spinki, jednak w większości przypadków rozsądni riderzy potrafili dogadać się z deskorolkowcami. My sami nagraliśmy tam wiele klipów i zrobiliśmy sporo zdjęć, dlatego oczywistym jest obowiązek uświadamiania Was!

Gorąco polecamy lekturę artykułu jaki pojawił się na łamach TVN Warszawa oraz dołączenie do wydarzenia na Facebooku, w którym ekipa odpowiedzialna za budowę Szaber Bowla będzie na bieżąco informować o rozwoju wydarzeń. Jak widać, władze Stolicy regularnie rzucają kłody pod nogi czy to najmłodszym czy też nieco starszym, działającym na ich rzecz i wychodzących z własnymi inicjatywami. Od lat nie doczekaliśmy się realizacji Skweru Sportów Miejskich, skatepark w Parku Zachodnim o ile powstanie, to z opóźnieniem, a stan Skateparku Jutrzenka od lat się nie zmienił. Tak jak na stronie wydarzenia wspomnieli budowniczowie, w wielu miastach na świecie podobne inicjatywy DIY (do-it-yourself) wcześniej czy później znajdowały aprobatę władz – Warszawa ma z tym jednak problem.

▪️▪️▪️

Jeśli podoba Ci się ten wpis, kliknij „Like” 👍 – będzie nam miło! A może chcesz podzielić się nim ze swoimi znajomymi? Wystarczy, że klikniesz „Udostępnij” 👇  Wbrew pozorom to dla nas dużo znaczy 🙂  Dziękujemy i do zobaczenia!

 
[fbcomments]

Skatepark Factory 3.0

Factory, to park który działa od 2011 roku i co jakiś czas przechodzi przebudowy. To jego kolejna odsłona i jak zapewniają twórcy, to najlepszy park bo od zawodników dla zawodników[...]