Jak podaje Urząd Miasta w latach 2017–2019 w Warszawie zostanie wydane ponad 130 mln złotych na rewitalizację i rozbudowę siedmiu ogólnomiejskich ośrodków sportowych.
Zgadnijcie w ilu przypadkach mieszkańcy Warszawy mogą liczyć na atrakcje w postaci skateparków lub „skwerów sportów miejskich” jak to się ładnie mówi od jakiegoś czasu…w jednym. Na Pradze Północ zostanie zmodernizowany ośrodek Namysłowska, gdzie aktualnie mieści się basen o kiepskiej renomie i bazarek. To tam według planów ma powstać „skwer sportów miejskich” obejmujący również skatepark i pumptrack. Jako Prażanin już się boję pomyśleć o wybrykach, jakie tam powstaną za część z tych 40 mln złotych!
Sprawdźcie listę wszystkich obiektów i kwoty, jakie zostaną przeznaczone na ich przebudowę. Robi wrażenie? Robiłoby, gdyby w każdym z nich powstał skatepark! Skąd takie radykalne roszczenia? Ano stąd, że wystarczy spojrzeć na listę obiektów, które obejmuje program „Sportowa Warszawa”:

„W stolicy działa 17 jednostek organizacyjnych zarządzających ośrodkami sportowymi. Piętnaście z nich ma charakter dzielnicowy, dwie to jednostki ogólnomiejskie. Razem zarządzają, położonymi w 68 lokalizacjach, obiektami sportowymi:

  • 28 pływalniami krytymi;
  • 4 pływalniami odkrytymi;
  • 23 halami sportowymi;
  • 4 stadionami;
  • 13 lodowiskami oraz
  • 90 boiskami sportowymi.”

Wygląda na to, że już wybudowane odkryte skateparki nie zaliczają się w ogóle do tej akcji.

Wciąż zastanawia, czy władze Warszawy w końcu zrozumieją, że nie tylko kopaniem piłki (i pływaniem jak widać) człowiek żyje i potrzebne są też bardziej „modne” miejsca.
Tym, którym bliska jest sprawa sportów ekstremalnych, ciężko też dobrze wypowiadać się na temat Budżetu Partycypacyjnego (do głosowania w którym zawsze mocno namawiamy), bo nawet jeśli takie projekty przechodzą przez głosowanie, to gdzieś dalej w procesie wydawania zezwoleń przysłowiowo „ukręca im się łeb”. Tak też nie doczekaliśmy się dwóch skwerów przy zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej oraz przy Metro Ratusz i z informacji jakie posiadam, raczej nigdy się ich nie doczekamy.

A jeśli ciekawi Was jakie różne realizacje powstały w Warszawie przez ostatnie 10 lat, to polecamy odwiedzić stronę www.samizobaczcie.pl.

Więcej wizualizacji nadchodzących projektów, wraz z opisami inwestycji znajdziecie tutaj.

 

15875480_1462818853746297_5111566936031684621_o