Od kiedy Nike przestało wydawać serię swoich produktów przeznaczonych szczególnie dla nas, jeżdżących na BMX-ach (oznaczoną symbolem 6.0), możecie mieć problem ze znalezieniem solidnych butów. Bez słodzenia trzeba przyznać, że kilka modeli 6.0 cieszyło się naprawdę dobrą opinią (Air Mogan, Mavrk). Nie wierzę, że w dzisiejszych czasach jest jeszcze wiele osób, które nie dotknie buta tylko przez to, że jest opisany jako „deskorolkowy”, dlatego z czasem większość musiała przesiąść się na kolekcję SB – przeznaczoną właśnie dla skejtów.
Również poza kolekcją Nike Skateboarding znajdą się buty dobre i na rower i na deskę czy do chodzenia, dlatego nie dziwi, że skejci przez lata regularnie sięgają po model Nike Dunk Low.

Aktualnie w sklepie online Nike znajdziecie przynajmniej kilka kolorystyk tego buta do wyboru (click), a jeśli dobrze poszukacie to znajdziecie również jego różne wariacje. Możecie również skorzystać z edytora iD i stworzyć własną wersję buta. Taka zabawa kosztuje 479 zł i jest dostępna tutaj.
Wersja podstawowa kosztuje 399 zł, co dla jednych będzie ceną dość wygórowaną, ale pamiętajcie, że to niewiele więcej (a czasem tyle samo) co konkurencja, która jednak nie może pochwalić się taką wytrzymałością. 

dunk_1 dunk_2