Gdy w sieci pojawiły się już wszystkie przejazdy z „Above Below” (dokładniej to z Above), to wreszcie przyszła pora na publikację Below – czyli filmu dokumentalnego połączonego z wywiadami z riderami.
Spotkałem się z głosami, że to już czysta komercja i gadanie tego co koncern kazał powiedzieć za dolary wydane na wyjazdy. Szczerze? Może warto wyjść z piwnicy, skoro twierdzi się że przyjemność z kolejnej sklejonej akcji podczas wyjazdu w nowe miejsca jest gorsza, bo sponsorem jest wielki koncern a nie mały sklep BMX-owy prowadzony przez riderów.Czy przez to dzieciaki jarają się mniej niesamowitymi akcjami ridera? Czy on ma być smutny, że w ogóle nagrał taki przejazd skoro na czapce ma trzy zielone ślady po szponach? A może to nie riderzy dorabiają historie do projektu, tylko pesymiści szukają dziury w całym? Ja miałem szczęście poznać całą ekipę (część znałem już wcześniej) i uwierzcie, że jak każdy z nas naprawdę doceniają oni każdą chwilę na rowerze, a w ten projekt włożyli bardzo dużo energii. Zarówno szóstka riderów, jak również ogarniający projekt Tom czy Rich i Fred odpowiedzialni za film i zdjęcia. Dla mnie osobiście udział w takim projekcie jest wielkim marzeniem i byłby wyróżnieniem. Obejrzyjcie i posłuchajcie kilku mądrych słów, nawet jeśli gryzie się to z „polską szkołą BMX-a” 😉 .
Jeśli chcecie wrócić do przejazdów, oto one:
– Ben Lewis
– Dakota Roche
– Fernando Laczko
 Ed Zunda
Nathan Williams
– Dan Lacey

[fbcomments]

Michał Alker 2017 edit

Michał nowe video nagrywał między innymi na streetowych spotach i skateparkach w Krakowie i na Śląsku. Chwilami odbiór męczy "parkinson" operatora, ale pomijając to Michał radzi so[...]