W zeszły weekend miałem okazję odwiedzić Kozienice, gdzie odbyła się 5. edycja zawodów Hunt Your Goat Kozienice Contest, podczas których rywalizowali zarówno skejci, jak i BMX-owcy.
Sprawdźcie krótką relację wraz z galerią!

IMG_9562

 

Jak na jednodniowe zawody, trzeba przyznać, że Hunt Your Goat radzi sobie bardzo sprawnie z logistyką! Dwie dyscypliny i cztery kategorie, a do tego dwa best triki!
Mi udało się dotrzeć na miejsce o takiej porze, że mogłem jeszcze podziwiać starty w kategorii BMX Amator i kolejny raz upewniłem się w przekonaniu, że poziom jazdy wśród młodszych riderów w naszym kraju ciągle rośnie! Jeśli interesują Was pełne wyniki tej kategorii, znajdziecie je tutaj! Mam też nadzieję, że goście tacy jak Sławek Szczepański, Maciek Dąbek czy Adam Mrzygłocki odważą się również na starty w kategoriach PRO podczas innych zawodów. Stać Was na to chłopaki 🙂

 

IMG_9574

 

 

Streetowy” BMX Best Trick w Kozienicach to zawsze trochę chaos, ponieważ ta sekcja parku jest stosunkowo mała, jednak to wcale nie przeszkadzało w sklejeniu kilku konkretnych akcji!
Feeble double barspin Oskara Gołaty, oppo whip przez piramidę Marka Jadczaka, smithowe combosy Jaromira Stromskiego i lajny od Stepana Hudymy to tylko część tego co się wydarzyło na murkach i rurkach!

 

Krzysiek

Krzysiek Szymański Fot.: Juliusz Salach

 

Po rozdaniu kasy i nagród za najlepsze streetowa akcje, przyszła pora na kwalifikacje w kategorii BMX Pro. Tutaj nie ma co się rozpisywać o ilości zakręconych tailwhipów, barspinów, rotacji czy łączenia ich wszystkich w kombinacjach. Warto jednak wspomnieć, że przeszkody na parku w Kozienicach naprawdę nie są olbrzymie, a mimo to chłopaki potrafili wykrzesać z nich wiele i polecieć całkiem wysoko, co potwierdzają zdjęcia, a wkrótce zobaczycie na naszym VX-owym video 🙂

 

IMG_9640

Bartek Breś Fot.: Juliusz Salach

 

Jednoznaczne wskazanie zwycięzcy było chyba niemożliwe dla większości widzów, bo każdy z riderów w ścisłym top zaliczył doskonałe przejazdy! Ostatecznie wyniki po finale wyglądały następująco:

1. Patryk Teul
2. Dawid Czekaj
3. Kamil Długosz
4. Jakub Guwer
5. Bartek Breś
6. Filip Skowron
7. Krzysztof Szymański
8. Waldemar Iwanowicz

 

IMG_9658

 

Bardzo cieszy, że Hubert i cała ekipa Hunt Your Goat prężnie działają nad kolejnymi edycjami zawodów, które co roku przyciągają imponującą liczbę riderów (w tym roku ponownie wystartowało prawie 100 zawodników!). Nie powinno to nikogo dziwić patrząc na pulę nagród, której mogłyby pozazdrościć niejedne większe imprezy w naszym kraju 🙂
Do zobaczenia w Kozienicach w przyszłym roku!

 

IMG_9586

Patryk Teul Fot.: Juliusz Salach

IMG_9615

Patryk Teul Fot.: Juliusz Salach

IMG_9610

Filip Skowron Fot.: Juliusz Salach

▪️▪️▪️

Jeśli podoba Ci się ten wpis, kliknij „Like” 👍 – będzie nam miło! A może chcesz podzielić się nim ze swoimi znajomymi? Wystarczy, że klikniesz „Udostępnij” 👇  Wbrew pozorom to dla nas dużo znaczy 🙂  Dziękujemy i do zobaczenia!

 
[fbcomments]