Minęło trochę czasu od naszego ostatniego testu butów, dlatego czas podsumować przygodę z modelem Etnies Jameson 2 Eco, który dostałem od sklepu Allday.pl
Zapraszamy na test, w którym kolejny raz postaram się przekonać Was, że buty materiałowy nie musi być gorszy od buta zamszowego czy skórzanego. Miłej lektury 😉

IMG_4084

 

Buty dostałem we wrześniu zeszłego roku, tuż przed wyjazdem na Battle Of Hastings, gdzie przeszły swój chrzest bojowy na rowerze 😉 (powyższe zdjęcie zostało zresztą zrobione na molo w Hastings). Od tamtej pory to moje jedyne buty do jazdy na rowerze i były używane z bardzo różnym natężeniem. Czasem 5 dni w tygodniu na dojazdy do pracy i hamowanie podczas codziennych zjazdów pod ulicy Tamka w Warszawie, a innym razem 2–3 dni w tygodniu do regularnego „katowania” sztuczek. Tak czy inaczej, buty nie leżały w szafce i nie były wyjmowane jedynie na potrzeby przejechania dwóch kółek pod pumptracku 😉 .

 

IMG_4087

 

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to wrażenie poniszczonej i poszarpanej podeszwy już pod pierwszym dniu jazdy na w miarę nowych pedałach posiadających wszystkie piny. Bez obaw! To nie główna podeszwa, a jedynie zewnętrzna warstwa wykonana z materiałów z recyklingu! Ogólnie podeszwa dolna wykonana jest z takiej mieszanki gumy i materiałów z recyclingu, a gdy już zedrzecie cienką warstwę okrywającą właściwy bieżnik (która wygląda jakby była wykonana z konopi lub innych naturalnych włókien), to przekonacie się, że jest on bardzo mocny! Zdjęcie powyżej pochodzi z tego samego dnia w Hastings, zdjęcie poniżej zostało zrobione 2 dni temu, jak łatwo policzyć – po ponad pół roku użytkowania! Które robi lepsze (albo gorsze 😀 ) wrażenie? 😉

 

IMG_0174

 

Jak wspominałem na samym początku, to kolejne buty materiałowe i kolejny raz ktoś może pomyśleć – nie ważne jak sztywny jest materiał, to dalej „trampek”. I uogólniając to prawda, wszystkie niskie buty można nazwać trampkami 😉 , jednak Etnies Jameson 2 Eco wcale nie jest taki „szmaciany”. O wytrzymałości materiału przekonałem się ostatnio, gdy po kilku dniach nagrywania i solidnych glebach, zauważyłem przetarcia materiału na bokach buta. Przetarcie jednak nie jest na wylot, a jedynie przez zewnętrzną granatową warstwę materiału. Pod nią znajdują się jeszcze dwie warstwy czarnego materiału, który jest wyściółką wnętrza buta. Dzięki temu przód buta na pewno jest wytrzymalszy niż w przypadku lekkich butów szytych z jednej warstwy płótna.

Do wad zaliczyłbym brak przeszycia butów przy krawędzi podeszwy, bo takie rozwiązanie zdecydowanie podwyższa wytrzymałość i niezniszczalność butów, jednak jak widać w tym przypadku klejona podeszwa daje radę i jedynie w kilku małych punktach odchodzi od cholewki, co jest też spowodowane przytarciami o beton, a nie zwykłym „pracowaniem” buta.

 

IMG_0170

 

Może buty z powyższego zdjęcia dla wielu z Was kwalifikują się do wyrzucenia z powodu wyglądu, jednak czemu wyrzucać buty, które mają podeszwę w doskonałym stanie, a cholewka trzyma się dzięki naprawdę mocnym szwom? No właśnie, tak jak widzicie, szwy są naprawdę w dobrym stanie i dotyczy to obu butów.

W opisach butów możecie przeczytać o wkładce Sti Foam Lite 1, która ma chronić Wasze stopy (a przede wszystkim pięty) przed obiciami. Coś czuję, że mało kto w ogóle zwraca uwagę na to i dokładniej sprawdza o co chodzi w tym rozwiązaniu, ale od siebie napiszę, że przez te kilka miesięcy ani razu nie cierpiałem z powodu obitej pięty i nie czułem potrzeby wkładania innej, dodatkowej wkładki, co zresztą widać po ich stanie na zdjęciach – nowych i aktualnych.

 

IMG_0175

 

Buty możecie wciąż dostać w sklepie Allday.pl pod linkiem: http://allday.pl/buty/3208-buty-etnies-jameson-2-eco-navy-blue.html i co ważne, aktualnie są w promocji za jedyne 159 zł, a to chyba całkiem rozsądna cena za solidny but na rower 😉 .
Jeśli chcecie podsumowania mojej opinii o modelu Etnies Jameson Eco 2 oto ono:

Recencja ocena

IMG_0181

 

Foto:
Juliusz Salach / JuliuszSalach.com 

Za buty do testów dziękujemy Allday.pl/BMXforever.

Więcej testów i recenzji znajdziecie w dziale TESTY.

 
[fbcomments]

Buty Nike SB Portmore Vapor

Wśród propozycji Nike objętych wyprzedażą o której już wspominaliśmy, udało nam się znaleźć ciekawą pozycję dla nas - jeżdżących na BMX-ie. Chodzi o but Nike SB Portmore Vapor. Je[...]