Wraz z nowym testem, postanowiłem odpalić też nową „serię” wpisów. Nasze testy i recenzje z reguły dotyczą sprzętu, który wymaga długiego testowania i tak też jest przez nas sprawdzany. Jednak nie każda część w rowerze (czy element garderoby) wymaga testowania przez miesiące – czasem jego żywotność to właśnie miesiące, żeby nie przesadzić pisząc, że tygodnie.
Tak więc przy okazji najnowszego sprawdzianu łańcucha BSD Forever Chain odpalam cykl „HashBMX poleca”, którego nazwa już będzie Wam sugerowała, że sprawdzany sprzęt jest godny uwagi, a sam test będzie nieco krótszy. Mam nadzieję, że te wpisy będą pomocne przy okazji wyboru nowych, często zmienianych części. Zapraszam na szybką lekturę.

 

IMG_0411-3

 

Łańcuch BSD Forever Chain otrzymujemy w kartoniku widocznym na zdjęciu powyżej. Ma długość 100 ogniw i w zestawie znajduje się również jedno półogniwo, dzięki któremu możemy dokładnie ustawić tylne koło. Waga podawana przez producenta dla tej długości to ok. 375 gramów.
Łańcuch ma grawerowane logo BSD na zewnętrznych ogniwach oraz zagniatane piny. Jednak to co istotne, to fakt że wewnętrzne ogniwa są większe od tych zewnętrznych. Co to daje? Dużo ciężej rozkuć taki łańcuch i uwierzcie, że miałem okazję to dość solidnie przetestować. Kilka spotkań zębatki z różnego rodzaju murami, a łańcuch ani razu nie zawiódł.

 

IMG_0405-1

 

Słyszałem też opinię, że dla części BMX-owych najbardziej zabójcza jest jazda po płaskim przed siebie ( 😀 ), a więc muszę zdementować – BSD Forever Chain radzi sobie z tym wyśmienicie haha. Łańcuch przetrwał nasz wyjazd do Barcelony, gdzie dziennie robiliśmy dobrych kilkanaście kilometrów (szczególnie, gdy przyszło wracać na rowerach 15km na camping). Łańcuch oczywiście rozciągnął się przy takich przebiegach i sporym obciążeniu, ale nie zerwał się ani razu. Po skróceniu sprawuje się do tej pory bez zarzutu.

 

IMG_0410-2

 

Łańcuch oczywiście jest pokryty powłoką antykorozyjną i dostępny w dwóch kolorach – czarnym (mój wybór) oraz klasycznym srebrnym/chromowanym.

Kupicie go w sklepie ManyfestBMX – www.manyfestbmx.pl/czesci/lancuchy/bsd-forever-chain.html, a cena to 55 złotych.

 

IMG_0421-4

 

Za łańcuch dziękujemy sklepowi ManyfestBMX.pl