Już za niespełna tydzień w Lesznie odbędzie się 5. edycja zawodów Concrete Slabs Contest, które niewątpliwie są największą stricte BMX-ową imprezą w naszym kraju. Postanowiłem zadać kilka pytań Kacprowi Zielińskiemu, głównemu organizatorowi i prezesowi KS CSC Leszno. Zapraszam do lektury i mam nadzieję, że nasza rozmowa ostatecznie przekona Was do odwiedzenia Leszna w sobotę 21 lipca! 

Tobin: Cześć Kacper! Nie każdy musi pamiętać, ale CSC nie odbyło się w zeszłym roku, dlatego bardzo mnie cieszy powrót zawodów w sezonie 2018. Opowiedz krótko o przygotowaniach do nadchodzącej 5. edycji zawodów.
Kacper: Cześć Tobin! Nadchodząca edycja wymagała wiele przygotowań, niestety głównie tych finansowych. Dopiero na przełomie maja/czerwca mogłem być w stu procentach pewny, że
impreza się odbędzie i że na wszystkie działania starczy nam środków. Jak co roku – multum pracy. Event to nie tylko nagrody i zawodnicy…To impreza, którą odwiedza setka riderów i
przynajmniej 15 razy tyle osób w publiczności. To dużo różnego rodzaju umów, podwykonawców i przepisów. Wszystko jest w pełni robione przez KS CSC w Lesznie.

37000938_352935891908717_1660677086710333440_o

Fot.: https://www.facebook.com/GalczynskiAction

T: Na Waszym Facebooku i na stronie wydarzenia można znaleźć informacje o wielu atrakcjach dodatkowych, które mają jeszcze bardziej uprzyjemnić wizytę w Lesznie podczas zawodów BMX-owych. Co dokładnie będzie czekało na zawodników oraz widzów?
K: W Lesznie zawsze stawialiśmy na te dwie grupy odbiorców. Jak co roku wpisowe dość szybko zwróci się riderom – kilka redbull’i, burger z karkówką, gadgety i zimne napoje. Wszystko jest robione dla nich. Każdy zawodnik odpocznie sobie w specjalnie przygotowanej strefie chillu pod dużym namiotem RB, ogarniętej przez sponsora głównego imprezy – sklep Avebmx. Przygotowaliśmy także nie lada atrakcje dla najmłodszych pociech – kompletnie darmowe trampoliny eurobungee. Mamy nadzieję, że fakt ten przyciągnie wiele rodzin z dziećmi i zajawka na rower będzie szerzyć się dalej. Uczcimy także naszego fotografa, ś.p. Dawida Nowackiego, tworząc wystawę jego rowerowych dzieł sztuki.

T: Czas na pytanie lekko techniczne, które pewnie jeszcze nie raz pojaw się przez te kilka dni do imprezy – ile kosztuje wpisowe i gdzie można się zapisać, jeśli chce się wystartować w zawodach?
Doprecyzujmy również – czy wstęp dla widzów jest płatny?
K: Wpisowe kosztuje zaledwie 20 złotych, a zapisy prowadzone są ONLINE (http://bit.ly/zapisyCSC2018). W dzień imprezy należy już tylko potwierdzić swoją obecność, podpisując regulamin i opłacając wpisowe. Wstęp dla widzów jest oczywiście BEZPŁATNY.

T: Obaj wiemy jak środowisko BMX-owe radzi sobie ze znajdowaniem interesujących informacji 😉 Powiedz zatem, jaka jest pula nagród w zawodach oraz raz jeszcze przypomnij, w jakich kategoriach będą rywalizować riderzy.
K: Pula nagród sięga prawie 10 000PLN, z czego znaczna większość jest w gotówce. Znajdą się też nagrody przygotowane specjalnie pod tę edycję zawodów – m.in. zegarek firmy Meller z
grawerem CSC. Oczywiście każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ można wystartować w aż 5 kategoriach – Lambda PARK, Spy STREET, Avebmx JUNIOR (osoby do 16 roku życia), Kazoora
CRASHES (zbijak – do wygrania 500 zł w gotówce) oraz śmietanka na torcie – RedBull BestTrick (jego zwycięzca zgarnia okrągłego tysiaka).

T: Sam doskonale wiem, jaka atmosfera panuje podczas CSC, a z Lesznem mam same dobre wspomnienia, ale gdybyś miał w kilku słowach przekonać niezdecydowanych to byłoby to…
K: Kto był ten wie.. Słońce, największa skateplaza w Europie, zawodnicy z kilku państw,
niesamowite widowisko, chill, masa atrakcji, grill i dobra muzyka. Wszystko składa się na
klimat, którego nigdzie indziej nie da się powtórzyć. To po prostu Concrete Slabs Contest!

 
Pamiętajcie, że wszelkie informacje na temat imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku – TUTAJ.

36975838_352935975242042_1013285331765559296_o

Fot.: https://www.facebook.com/GalczynskiAction

 

▪️▪️▪️

Jeśli podoba Ci się ten wpis, kliknij „Like” 👍 – będzie nam miło! A może chcesz podzielić się nim ze swoimi znajomymi? Wystarczy, że klikniesz „Udostępnij” 👇  Wbrew pozorom to dla nas dużo znaczy 🙂  Dziękujemy i do zobaczenia!

 
[fbcomments]

Villa Road Trip - Malaga

Edit który otwiera Action Bronson, a zaraz po nim wjeżdża Los Lobos? Nie może być lepiej, a dodajmy do tego stylowczyków z Villa Road podczas wizyty między innymi na skateparku Rub[...]