Kilka dni temu na naszym facebooku wspomnieliśmy o BMX Holidays Camp, teraz czas najwyższy napisać nieco więcej o tej inicjatywie!
BMX Holidays Camp to powrót do korzeni i reaktywacja obozów BMX-owych jakie odbywały się w ramach Woodcampu w latach 2002–2007. To na tych obozach wyrastało wielu riderów, którzy potem wygrywali takie zawody jak Baltic Games czy MTBMX w Milanówku oraz otrzymywało sponsoring. Te czasy można uznać za naprawdę niezły okres dla polskiego BMX-a!

Po latach przez które BMX był nieobecny na Woodcampie, czas to zmienić! BMX Holidays Camp ponownie wprowadzi rowery na skatepark do Przysuchy leżącej nad Zalewem Topornia. Te obozy to nie tylko jazda na rowerze, ale oczywiście wiele innych atrakcji, które zainteresują każdego – bez względu na wiek.

Jeśli ktoś miałby zapytać co takiego szczególnego jest w BMX Holidays Camp, przez co warto wybrać ten obóz na miejsce spędzenia wakacji przez swoje dziecko, odpowiem: ludzie którzy go tworzą, atmosfera która będzie na nim panować oraz samo miejsce.

 

16487627_166950577134312_6851834102025574800_o

 

Ośrodek to nie tylko jeden skatepark, ale kilka połączonych ze sobą betonowych skateplaz uzupełnionych o mały basen (bowl) idealny do nauki jazdy na tego typu przeszkodzie oraz minirampa.
Wśród przeszkód znajdą się te mniejsze dla początkujących oraz nieco większe dla bardziej zaawansowanych riderów. Dla lubiących wyższe loty znajdzie się również treningowy jumpbox.

 

16602548_166950583800978_8303415051085786184_o

 

Uzupełnieniem miejsca niewątpliwie będzie kadra i nie chodzi jedynie o instruktorów, ale od nich zacznijmy. Nad rozwojem umiejętności obozowiczów będą czuwać Marcin Oskiera oraz Michał Basta.
Marcin to sponsorowany rider o 13-letnim stażu jazdy, który ma na swoim koncie dwie nagrody Skatepark Rider na Gali BMX, udział w tak prestiżowych zawodach jak niemieckie BMX Worlds, czeski Bike Hall Contest czy wreszcie tytuły Mistrza Polski BMX na skateparku i Mistrza Polski BMX na dircie. Poza jazdą na rowerze Marcin rozwija się również zawodowo pracując jako fizjoterapeuta i trener przygotowania motorycznego, a więc przekazana obozowiczom wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłości mniejszą ilością kontuzji.
Drugim instruktorem jest Michał, któremu bliższe są streetowe przeszkody a więc nieco niższe loty, głównie grindy ale również bardzo istotna technika, a przede wszystkim takie podstawy jak bunnyhop czy manual. Michał jest między innymi laureatem nagrody Street Rider na Gali BMX, a na co dzień prowadzi zajęcia w ramach BMX School w Krakowie.

Jak już wcześniej napisałem, kadra to nie tylko instruktorzy. Na BMX Holidays Camp obozowicze będą mogli poznać wiele osób związanych z polskim środowiskiem BMX-owym właściwie od początków jego istnienia. Będą to fotografowie, filmowcy czy zwykli riderzy. Możemy zagwarantować, że przez 2 turnusy obozów przewinie się bardzo wiele ciekawych postaci!

Również HashBMX zapewni liczne atrakcje, które będziemy stopniowo zdradzać, ale już teraz możemy zapewnić, że każdy z uczestników obozów będzie miał dostęp do sesji zdjęciowych oraz video. Takie materiały to nie tylko pamiątka dla młodego adepta jazdy na BMX-ie, ale również szansa na podpatrzenie co należy poprawić w swojej jeździe.
Wraz z partnerami zapewnimy również wiele konkursów z nagrodami, a o czym warto wspomnieć – BMX Holidays Camp wspierają dobrze znane sklepy i dystrybucje BMX-owe takie jak: Allday.pl\BMXforever, BMXLIFE.pl, Manyfest BMX oraz Proletaryat BMX. Na liście sponsorów znalazł się również nasz polski producent obuwia, firma Lando Footwear.
Poza nagrodami w ramach różnych konkursów i aktywności, sklepy zapewnią również niezbędne zaopatrzenie do obozowego sklepiku, w którym każdy będzie mógł doposażyć się w najczęściej zużywające się elementy roweru, takie jak dętki, opony, gripy czy łańcuchy. Obozowicze będą mieli również okazję nauczyć się podstaw serwisowania swoich rowerów.

W tym roku BMX Holidays Camp zaplanowano na dwa turnusy.
Turnus 1 (7-dniowy) startuje 2 lipca i potrwa do 9 lipca, w cenie 1599zł.
Turnus 2 (12-dniowy) startuje 1 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia, w cenie 2399zł.

Ważne informacje na temat wyjazdów znajdziecie tutaj.

 

Obozy1

 

Gorąco zachęcamy do śledzenia nowości na temat obozów na naszej stronie, a wszystkie zawsze znajdziecie pod TYM TAGIEM.
Oczywiście zapraszamy również na stronę obozów – www.bmxholidays.pl, bo tam możecie zapisać się na wybrany turnus.

 

A JEŚLI PODCZAS REZERWOWANIA MIEJSCA NA OBOZIE WPISZECIE W SPECJALNE POLE KODHASHBMX‚ , OSZCZĘDZICIE 100ZŁ. DOBRY DEAL? :)

 

Już niedługo będziemy mieć dla Was więcej wiadomości i niespodzianek związanych z BMX Holidays Camp!