Ktoś mi kiedyś powiedział „Kto jeszcze nosi truckerki? Daj spokój, nie zamawiaj tego!”. Mając w swojej pokaźnej kolekcji czapek przynajmniej kilka tych kojarzonych z kierowcami ciężarówek, zareagowałem głupim uśmiechem. Oczywiście nie każdemu musi pasować czapka z piankowym frontem i siatką z tyłu, ale czy jest lepsze i bardziej przewiewne nakrycie głowy na upalne letnie dni? Chyba nie.
Jak wspomniałem jestem uzależniony od czapek, a więc gdy polska dystrybucja Bigtruck Brand postanowiła przekonać mnie do swoich produktów, nie protestowałem zbytnio i pomyślałem, że sam spróbuję też przekonać tych niezdecydowanych co do trucker cap’ów. Poznajcie historię marki znad jeziora Tahoe!

Firmę założyli ludzie, do których dotarło że życie jest zbyt krótkie aby odmawiać sobie przyjemności spełniania się i ciągle podporządkowywać innym. Oferta Bigtruck Brand nie ogranicza się jedynie do truckerek czy ogólnie czapek z daszkiem. Z racji, że jezioro Tahoe leży na granicy stanów Nevada i Kalifornia, w ofercie poza czapkami kojarzonymi z surferami znajdziemy również duży wybór czapek zimowych. Dlatego też nie dziwi, że dwójką ambasadorów marki jest narciarka alpejska Julia Mancuso oraz snowboardzista  Ralph Backstrom. A skoro tak, to i wzory na czapkach muszą pasować każdemu – zarówno fanom sportów letnich, jak i wolącym szaleństwa na śniegu!

 

Big1

 

Czapki Bigtruck to przeróżne oryginalne wzory i patenty, które nie ograniczają się do prostego nadruku na przednim panelu. Na czapkach znajdziemy naszywki, zarówno z przodu jak i z tyłu na panelach z siatki, są też nadruki pod daszkiem. W kolekcji znajdziecie również modne kapelusze, również w kolorowych i bardziej stonowanych wersjach.
Moją uwagę przykuły dwa proste modele – czarny trucker cap OG Flat Fun First z wymownym hasłem pod daszkiem oraz klasyczny szary snapback PRO Republic, który poza czerownymi naszywkami, ma również haft pod daszkiem nawiązujący do godła Kalifornii.

 

Big4Big3

 

Slogany którymi promuje się Bigtruck Brand, jak pewnie i każda firma odzieżowa, której zależy na kliencie nie są wyssane z palca. Czapki naprawdę są wykonane z dbałością o szczegóły i nie ma mowy o niedoróbkach, które pojawiają się po założeniu na głowę – a uwierzcie, że już nieraz spotykałem się z takimi wadami, nawet w tak prostym produkcie jakim jest czapka!

 

 

Polecam Wam sprawdzić pełną ofertę Bigtruck Brand na ich stronie www.bigtruckbrand.com, a aktualną kolekcję letnią znajdziecie jeszcze w sklepie Bigtruck Brand Polska www.bigtruckbrand.pl .

 

Żeby poznać nieco lepiej historię Bigtruck Brand samego w sobie i skąd pomysł na sprowadzanie czapek z malowniczego Tahoe do Polski, postanowiłem przepytać Magdę odpowiedzialną za dystrybucję w Polsce.

Tobin: No właśnie, skąd pomysł na akurat taki produkt jak tego typu czapki? I to jeszcze kolorowe truckerki, bo chyba tego jest najwięcej w ofercie Bigtruck Brand prawda? Byłaś może kiedyś w okolicach Tahoe czy to raczej spontanicznie natrafiłaś na tą markę?

Magda: Hmmm… wszystko zaczęło się od Julii Mancuso. Amerykańska zawodniczka narciarstwa alpejskiego pojawiła się na kilku zawodach, które śledziłam, właśnie w czapkach Bigtruck Brand. Zaczęłam szukać. W zeszłym roku po raz pierwszy napisałam do ekipy Bigtruck ale nie otrzymałam odpowiedzi. Na początku 2015 znów zaczęłam się zastanawiać jaki fajny biznes mogę odpalić i co pasuje do tego co sama robię? Wrócił pomysł na czapki 🙂 Podjęłam kolejną próbę i otrzymałam odpowiedź od Dyrektora Generalnego, Billa, że z chęcią omówią szczegóły. Po kilku rozmowach na skype, dostałam umowę i zgodę na wyłączność i tak wszystko się zaczęło… Stałam się drugim po Norwegii dystrybutorem Bigtruck Brand w Europie.

Tobin: Powiedz coś więcej o Bigtruck poza tym co już wiemy. W którą stronę właściwie bliżej tej marce? Bardziej plaża i fale morskie, czy może góry i ośnieżone stoki?

Magda: Bigtruck Brand powstał bo dwóch dobrych przyjaciół nie chciało już pracy w korpo i chcieli zrobić coś fajnego 🙂 Marka Bigtruck Brand w zasadzie nie ma ograniczeń. Każdy znajdzie coś dla siebie… Ze względu na swoje położenie – jezioro Tahoe, stoki narciarskie Squaw Valley, produkt trafia zarówno do tych co lubią lato jak i do tych, którzy oddają się białemu szaleństwu. Czapki Bigtruck Brand noszone są przez wielbicieli trekkingu, surfingu czy rowerów, więc mam nadzieję, że i tu w Polsce zostaną przyjęte entuzjastycznie przez wiele środowisk, między innymi BMX-owych zajawkowiczów 🙂

Tobin: Czym poza samymi wzorami BigTruck odróżnia się od innych firm?

Magda: Bigtruck Brand w swoim biurze i na wielu eventach, proponuje usługę „YOU PICK ITWE STITCH IT”. Chodzi o to, że możesz sobie wybrać model czapki, jej kolor, naszywkę a nawet kolor nici i zostanie ona wykonana tu i teraz specjalnie dla Ciebie. Mam nadzieję, że odpalę coś podobnego w Polsce, a wtedy możliwości jeśli chodzi o wzory będzie nieskończenie wiele.

 

415708_269134559811969_1216726336_o

 

Tobin: To byłaby super opcja. Myślę, że nie jestem jedynym który lubi mieć rzeczy jedyne w swoim rodzaju.
Mam nadzieję, że czytałaś mój wstęp. Co sądzisz o samym stwierdzeniu mojego znajomego, że moda na truckerki przeminęła? Dla mnie samego pojęcie „mody” jest dość obce, bo jeśli coś lubię nosić, to po prostu to robię. Ale może jednak truckerki umarły wraz ze starymi filmami o skejtach i kierowcach ciężarówek, czy jeszcze jest dla nich nadzieja?

Magda: Absolutnie się z Tobą zgodzę. Moda to coś co każdy sam dla siebie tworzy. Jeśli coś lubię, to będę nosić. A widząc zainteresowanie marką Bigtruck Brand, widzę, że „moda” na truckerki w ogóle nie przeminęła. A Bigtruck Brand to nie tylko truckerki. To również kolekcja PRO fullcap’ów, kapelusze czy klasyczne baseball’ówki.

Tobin: Na stronie możemy znaleźć kolekcję letnią prawda? Czy możemy spodziewać się również dostawy modeli zimowych? Właściwie pytam nie tyle o czapki zimowe, co o zimowe wzory tych z daszkami. Kilka szczególnie przykuło moją uwagę, jakby nie patrzeć jestem „80’s kid” i kojarzą mi się one ze starymi filmami o Aspen.

Magda: Tak. Mogę już śmiało powiedzieć, że będzie również kolekcja zimowa. Widziałam już wstępny katalog i pojawią się w nim fajne nowości. Czapki z daszkiem z goglami na froncie i fajną zimową grafiką czy też wełniane czapki „beanie”. Już niedługo wrzucę w eter jakąś zajawkę.

 

Big2

 

Tobin: Dokładnie o tych modelach myślałem 😉 . Jak myślisz, czy czapki Bigtruck Brand trafią w gusta środowiska BMX-owego? W końcu to nie tylko zimówki i truckerki, ale też snapy no i chociażby bucket hat’y, a one są teraz bardzo modne!

Magda: Bardzo bym chciała, aby Bigtruck Brand przyjął się w środowisku BMX-owym i widzę na to ogromny potencjał właśnie ze względu na różnorodność oferty. Już sam fakt tego materiału dowodzi, że marka zainteresowała i ma szansę na zdobycie zainteresowania wśród rider’ów. Powalczę o to chętnie.

Tobin: Wielkie dzięki za rozmowę i mam nadzieję, że o Bigtruck Brand usłyszymy jeszcze nieraz!

Magda: Dzięki wielkie. #Funfirst

Jeśli udało nam się zainteresować Was marką Bigtruck Brand, sprawdźcie koniecznie www.bigtruckbrand.pl gdzie znajdziecie sklep oraz fanpage Bigtruck Brand Polska, gdzie pojawiają się wszelkie nowości i atrakcje, podobnie jak na instagramie!

 

Big 5

DSCN5288-2

 

 
[fbcomments]