Oto wreszcie, po problemach z prawami autorskimi do ścieżki muzycznej, najnowsze video Animal Bikes wreszcie w sieci! Za produkcję odpowiedzialny jest Ryan Navazio, pełne przejazdy mają Mark „Rat Kid” Gralla, Abdul Fofanah i Colin Varanyak, a poza nimi jeździ cała reszta aktualnego teamu i ziomale czyli: Ralphy Ramos, Mike Hoder, Garret Hoogerhyde, Breyon Woods, Joe i Ryan Niranonta, Matt Miller, Tyrone Williams, Jared Washington, Corey Martinez, Augie Simoncini, Tenzin Nyandak, Tom White, Dan Lacey, Nick Barrett, Wiz, Dave Belcher, Zac Costa, Steve Tassone, Brendon Reith.

Czy spodziewaliście się Ratkida jeżdżącego pod przyjemną lekko rockową nutkę, gdzieś tam znowu pojawiającego się lekko punkowego klimatu? Czy przełkniecie jakość HD i stabilizację prosto z Ronina albo sekwy Colin’a – to już Wasza sprawa. Tak teraz wygląda Animal Bikes!
A jeśli chodzi o muzykę, pomyślcie tylko jak mogło być z oryginalnym podkładem przez modyfikacjami pod YouTube… 😉

A drążąc też temat TCU, DIG BMX, „nowego Animala” czy słupków statystyk i lajków jako wyznaczników sukcesu współczesnego BMX-a – czy ktoś w ogóle zwrócił uwagę, że video na kanale YT TCU widnieje jako „BMX in New York City”? To bardziej kojarzy mi się z telewizją śniadaniową i programem o dziwnym trendzie z wariatami w roli głównej. Niby szczegół, ale tak jakby nikomu nie zależało na „tagowaniu” i odnajdywaniu tego filmu jako Animal House video, a po prostu jako kolejne BMX-owe video z NYC. Paranoja? Nie sądzę.