Federal Bikes: FTS LOST IT VOL. 8

Federal Bikes i Rich Forne wypuszczają kolejną część "FTS LOST IT", czyli serii zakulisowych filmików zapowiadających nowy pełnometrażowy film. Podobnie jak w przypadku Volume 7, tak również tutaj powtórzę się kolejny raz: klimat filmów Rich'a tworzy nie tylko jego styl nagrywania czy montażu lub wykonywane przez riderów triki, ale w olbrzymiej części robi to muzyka! I tym razem dostaliśmy smaczek w postaci klasyka 😉

Jednak tym razem mam też inne przemyślenie. W tej części zobaczycie dużo naprawdę technicznych akcji, sklejonych czysto i nagranych równie dobrze. Spokojnie takie akcje widziałbym w (więcej…)

Bitwa o Mistrzejowice BMX 2019 - 23.06.2019 - Kraków

Już w niedzielę 23. czerwca gorąco zapraszamy do Krakowa, gdzie odbędzie się Bitwa o Mistrzejowice 2019, czyli zawody na dobrze znanym Skateparku Mistrzejowice.
Zapisy i rozgrzewki ruszają już od godziny 9 i potrwają do 11, a więc warto być na miejscu odpowiednio wcześniej.

Pełny harmonogram i wszelkie aktualne newsy na temat zawodów znajdziecie na stronie wydarzenia na FBTUTAJ.

(więcej…)

 
 

FISE World - Montpellier 2019: UCI BMX Freestyle Park World Cup Men Semi Finals [LIVE STREAM]

Drugi przystanek na trasie FISE World 2019 to francuskie Montpellier. Sobota to dzień, w którym odbywają się między innymi półfinały kategorii BMX Park Men.
Odpalajcie relację na żywo i oglądajcie rywalizację takich riderów jak: Declan Brooks, Irek Rizaev, Justin Dowell, James Jones, Ryan Nyquist, Logan Martin, Nick Bruce, Brandon Loupos, Alex Coleborn, Pat Casey, Jack Clark, Daniel Dhers  i wielu więcej!
Zastanawiacie się pewnie, które miejsce po kwalifikacjach zajął Patryk Teul, a więc śpieszymy poinformować, że jedyny Polak w stawce zawodów FISE uplasował się na 51. miejscu.

(więcej…)

 
 

JAK MA SIĘ BMX VERT? BARDZO DOBRZE! Relacja z Vert Mission 2019 od OurBMX [video]

Zastanawiacie się czasem jak w czasach największego rozwoju dyscypliny "BMX PARK" ma się vert, czyli jazda po wielkiej rampie? Okazuje się, że mimo zmarginalizowania tej dyscypliny właściwie tylko do zawodów pokroju X Games i mimo "zaawansowanego" wieku riderów, vert ma się całkiem nieźle!

Mat Hoffman postanowił zorganizować imprezę "Vert Mission", która była wstępem i kwalifikacją do wspomnianych X Games. Trzech najlepszych riderów dostało "dziką kartę", a kto się pojawił na półce? Starsi z Was powinni kojarzyć takie postacie jak Dennis McCoy, Koji Kraft, Ron Wilkerson, Mykell Larrin, Simon Tabron, a i sam Mat Hoffman nie zamierza odstawić roweru do garażu. Piękna sprawa, taki widok napawa nadzieją serca ludzi urodzonych w okolicach przełomu lat '80/90 😀

(więcej…)