Kamery GoPro stają się coraz bardziej popularne, a użytkownicy wymagają od sprzętu coraz więcej, dlatego wcale nie dziwi, że aktualnie na rynku jest już 5. generacja tego sprzętu. Jednak dla wielu GoPro to wciąż czarna magia, nie tylko jeśli chodzi o obsługę, ale też ryzyko złego kadrowania nagrania (nie każda kamera posiada wbudowany ekran) czy wreszcie potrzebę użycia skomplikowanych programów do montażu. Jest bardzo mylne, bo kamery naprawdę są bardzo proste w obsłudze, a wiele ustawień można w czytelny i łatwy sposób zmienić korzystając z aplikacji na telefony. Aplikacje również dadzą opcję podglądu podczas nagrywania, szybkiego sprawdzenia nagranego już materiału i wreszcie, montażu kilku klipów w nasz wymarzony film.

O jakich aplikacjach mowa?

cap-click

Capture.

 

To appka, która pozwoli Wam sterować ustawieniami kamery, obserwować nagrywany film w trybie live oraz później sprawdzić nagrane klipy. Z kamerą możecie połączyć się za pośrednictwem sieci wi-fi lub bluetooth.
Jedna z wielu zalet Capture? Chociażby to, że w appce możecie skonfigurować i zapisać kilka kamer, może nie będzie to interesujące dla kogoś, kto dysponuje jedną kamerą, ale mi ta funkcja przydała się wielokrotnie będąc na wyjeździe i mając do dyspozycji na przykład 3 różne kamery GoPro.

Aplikację ściągniecie klikając w poniższe linki:
iOS – click.
GooglePlay – click.

 

quik-clik

Quik.

 

Quick to prosta aplikacja do obróbki już nagranych klipów. Pozwala ona w łatwy i szybki sposób poskładać film, dodać różne efekty kolorystyczne, przejścia między klipami, muzykę czy też napisy. Bardzo prosta w obsłudze appka pozwoli Wam w ciągu kilku minut pochwalić się np. klipami nagranymi przez cały dzień na rowerze czy też różnymi ciekawymi momentami wakacyjnych wypraw.

Aplikacja również jest dostępna w wersji na systemy iOS i Android, a pobierzecie ją z poniższych adresów:
iOS – click.
GooglePlay – click.

 

Quik_Desktop_PDP_1

Quik Desktop.

 

GoPro pomyślało też o tych, którzy wolą montować swoje filmy na większym ekranie komputera, a przede wszystkim chcą mieć więcej możliwości edycji, których nie ograniczają z góry zaproponowane presety. Quik Desktop dostępny jest na komputery z systemem MacOS oraz Windows, a pobierzecie go z tej strony.

 

Splice

Splice.

 

Ostatnią appką (Quik w obu wersjach liczymy oczywiście jako jedną), jest Splice. To narzędzie które łączy rozbudowane możliwości Quik Desktop z aplikacją mobilną i daje nam dużą swobodę w realizowaniu własnych pomysłów wciąż montując filmiki na telefonie lub tablecie. Do dyspozycji dostajemy pełną kontrolę nad wyborem przejść między klipami, możemy wiele efektów i ścieżek dźwiękowych. Możliwości jest bardzo wiele, a Splice powinien zadowolić każdego, kto uważa Quik za zbyt ograniczający.

Aplikacja jest jedynie na iOS, a pobierzecie ją z tej strony.

 

29037272_SI03172_160812_Nick_Keating_Chelsea_Yamase_G1033949_master

▪️▪️▪️

Jeśli podoba Ci się ten wpis, kliknij „Like” 👍 – będzie nam miło! A może chcesz podzielić się nim ze swoimi znajomymi? Wystarczy, że klikniesz „Udostępnij” 👇  Wbrew pozorom to dla nas dużo znaczy 🙂  Dziękujemy i do zobaczenia!